Що робити, якщо машину забрав евакуатор

07.11.23

Евакуація автомобіля – неприємна ситуація для кожного водія, проте варто знати послідовність дій як повернути своє авто і як уникати таких ситуацій надалі.

Розберемо спершу ваші кроки, якщо ви виявили, що авто евакуювали.

Крок 1: Не панікуйте.

Зберігайте спокій та холодний розум.

Крок 2: Зверніться у поліцію.

В разі евакуації на ваш номер або електронну пошту може прийти повідомлення про затримання авто, проте часто його немає, тому вам необхідно зателефонувати в поліцію. Наберіть 102, оператор допоможе вам встановити місцезнаходження автомобіля.

Крок 3: Зателефонуйте на штрафмайданчик, щоб переконатися, що ваше авто дійсно там.

Також оператор вам розповість щодо оплати штрафу.

Крок 4. Відвідайте штрафмайданчик.

Переконайтеся, що ви взяли з собою документи (техпаспорт, водійське посвідчення, документ, що підтверджує право власності або право користування, страховку, копію акту про евакуацію автомобіля, квитанцію про оплату штрафу, послуг евакуатора та зберігання авто на штрафмайданчику).

Якщо ваше авто евакуювали в пʼятницю, найімовірніше, що ви зможете забрати його лише в понеділок.

Крок 5. Перевірте стан свого авто, адже під час евакуації його могли пошкодити.

В такому випадку ви маєте право отримати акт огляду, в якому зафіксовано стан автомобіля перед завантаженням на евакуатор. Також ви можете звернутися в Інспекцію паркування, яка повинна надати вам фото або відео моменту евакуації. Якщо ваше авто пошкоджене через вину евакуатора, викликайте поліцію на штрафмайданчик та пишіть заяву на відшкодування збитків.

Якщо ви вважаєте, що авто евакуювали безпідставно, ви маєте право оскаржити рішення відповідальної людини (інспектора з паркування чи патрульного) в судовому порядку. Те саме стосується якщо ви помітили, що з автомобіля щось зникло. Обов’язково зверніться до юриста.

Як уникнути евакуації?

Як бачите, процес пошуку авто після евакуації вимагає багато часу, грошей і бюрократичної тяганини. Чи можна уникнути цього?

Так!

Використовуючи I-SEE трекер.

Трекер I-SEE – це спеціальна система безпеки автомобіля, яка контролює його локацію та стан й повідомляє про будь-які зміни за допомогою мобільного застосунку та телефонного дзвінка.

Сигналізація з gps модулем для авто повідомить вас, якщо:

  1. З авто зникає звʼязок.
  2. Хтось увімкнув запалювання або заглушив авто.
  3. Авто штовхнули чи нахилили.
  4. Авто почало рух.
  5. Авто евакуйовують.

Наявність трекера допоможе не лише контролювати свій автомобіль, а й зекономити кошти, адже вартість трекера = ціні, яку вам доведеться заплатити за штраф, послуги евакуатора та оплату штрафмайданчика. І ми не рахуємо сюди цінність вашого особистого та робочого часу.

Чому авто можуть евакуювати?

Якщо ви здійснили паркування, стоянку або зупинку з порушенням правил дорожнього руху і це перешкоджає руху – поліція викликає евакуатор, щоб забрати авто на штрафмайданчик.

З трекером I-SEE ви дізнаєтеся про спробу евакуації одразу й встигнете прибути на місце. Якщо водій присутній на місці, або прибув до того, як приїхав евакуатор – патрульні складають лише постанову про правопорушення без евакуації авто. Це, безперечно, збереже вам багато часу, грошей і сил.

Звісно, наявність трекера не гарантує, що ваше авто ніколи не евакуюють. Разом з системою безпеки варто дотримуватися правил дорожнього руху й правильно паркуватися. Проте, саме джпс сигналізація від i-see оперативно повідомить вас про будь-які нетипові маніпуляції з автомобілем за допомогою сповіщення на телефоні та дзвінка й дасть вам змогу швидко прибути на місце.

З лінійкою всіх систем безпеки від I-SEE ви можете ознайомитися за посиланням: https://isee.ua/shop/. Обовʼязково встановити мобільний додаток, щоб повноцінно використовувати трекер.

Перший місяць користування додатком безкоштовний! З будь-якими питаннями щодо роботи трекера ви можете звернутися за номером телефону +380 67 808 40 80 (Telegram, Viber), або ж завітати у партнерські магазини https://isee.ua/wheretobuy/.

Бажаємо вам ніколи не губити своє авто, а пристрої для безпеки від української компанії I-SEE допоможуть вам у цьому.

Залишилися питання?

Залиште їх у віконечку